RTS - HOLUŠKA 


RTS-HOLUSKA.EU

RadioTelevizní Servis

- opravy televizních přijímačů

       černobílých i barevných mimo      
       plasmových

    - opravy LCD televizorů a monitorů

- opravy dálkových ovladačů

       (popř. zajištění náhrady za
        neopravitelný nebo ztracený)

    - opravy videorekordérů

    - opravy set-top boxů a satelitních
      přijímačů

    - opravy domácí audiotechniky

   

Provádíme opravy a servis těchto výrobků spotřební a jiné elektroniky:

- TELEVIZORY

barevné i černobílé bez ohledu na výrobce nebo stáří televizoru, LCD i "klasické" mimo plasmových televizorů.

- LCD MONITORY

LCD monitory různých výrobců

- DÁLKOVÉ OVLADAČE

opravy nefunkčních nebo částečně funkčních dálkových ovladačů, popřípadě zajištění nového originálního nebo náhrady 1:1

- VIDEOREKORDÉRY a VIDEOPŘEHRÁVAČE

systému VHS různých značek

- SET-TOP BOXY a SATELITNÍ PŘIJÍMAČE

pro digitální příjem satelitního vysílání (pouze opravy samotných přijímačů, montáže ani prodej sat. přijímačů neprovádíme)

- DOMÁCÍ AUDIOTECHNIKY


Veškeré opravy se provádí pouze dílensky za použití speciálních  měřících přístrojů a analyzátorů, navíc stále více s podporou počítačů     (programátory, servisní manuály, editory obsahu pamětí, atd... ), které jsou nejenom nepřenosné, ale zároveň velmi choulostivé a také velmi drahé. Převoz takovéto techniky není  možný, navíc velké množství modelů televizorů různých značek znamená i poměrně obsáhlý sklad náhradních dílů.
Éra, kdy bylo rozšířeno několik značek jako Tesla Orava, RFT Colortron a Rubín-Selena a opraváři stačil kufřík několika vzájemně záměnných modulů a sadou nejpoužívanějších elektronek PL504, PY88 a PCF802 je již  "bohužel" pryč a dnes jen různých výrobců a dovozců je velké množství, některé díly je nutné objednávat ze zahraničních skladů nebo od výrobců.


Průběh opravy

Zpravidla do 2 až 3 dnů po převzetí je zákazníkovi poslána SMS zpráva o stavu přístroje a odhadní cena , popřípadě byla-li to závada jednodušší nebo nevyžadující objednání dílů s cenou do limitu, uvedeného zákazníkem při předání, tak zpráva o možnosti vyzvednutí přístroje s konečnou cenou opravy. V případě složitějších závad nebo takových, které se projeví za hodinu, za dvě, za půldne nebo je potřeba objednat speciální díl, trvá oprava zhruba týden - je-li díl skladem v ČR. Před každou opravou se provádí také vyčištění přístroje - že to není potřeba? Stačí se podívat na některé fotografie níže, jak takový televizor po sejmutí zadního krytu vypadá...  toto těžko budeme u zákazníka doma v bytě čistit...


foto - sony

foto - otf


Pokud by v přijímači došlo k poruše součástky vlivem přetížení, nebo jiné závady a dopadlo by to jako na dalším obrázku, že po součástce (v tomto případě demagnetizační pozistor) zbyly jen ohořelé vývody, tak v případě takovýchto "čistých" televizí by byl asi velký problém požár uhasit...

pozistorRentabilnost opravy

- CRT televizory (s "klasickou" obrazovkou) - pokud je obraz ještě přijatelný, tzn ostrý, nerozmazaný, nezabarvený do některé barvy s viditelnými  vodorovnými slabými linkami po celé ploše obrazovky nebo občasným rozzářením obrazovky do některé barvy, například červené nebo zelené (svod v obrazovce), nebo naopak nechybí-li v obraze nějaká barva, je zřetelná jen velmi slabě, červená, modrá (vyčerpaná emisní vrstva katody obrazovky), stálo by za to nechat ještě prohlédnout televizor, co mu vlastně je. Pozor, bílá vodorovná linka uprostřed obrazovky není vadná obrazovka ! Samozřejmě se po prohlídce může zjistit, že by oprava přístroje byla nerentabilní, například vadné VN trafo nebo signálový procesor v cenách až tisíců Kč.

- LCD televizory pokud není viditelná vada panelu - například "pavouk" - mechanický defekt po nárazu předmětu do panelu  (může se stát jednoduše třeba po zásahu televize půllitrem při záběru na "oblíbeného" politika nebo míčkem při dětské hře, popřípadě pádem televize ze stolku či levného držáku na zeď, vyrobeného kdesi v rýžovém poli z recyklovaných plechovek od koly...) zde skutečně nemá smysl oprava, samotný panel je sice možné zajistit, ale cena bývá obvykle dvakrát vyšší, než je nová televize na prodejně. Mezi vady panelu patří i různé úzké svislé linky v obraze, svítíci body, ale už ne, svítí-li panel jen bílou barvou po celé ploše nebo jde-li zvuk a není obraz. Pokud to skutečně není mechanický defekt, je lépe nechat televizor prohlédnout. Dopředu se cena velmi těžko stanovuje a je vždy lépe stanovit odhad až po prohlídce přístroje. Stejně se projevující závadu může totiž způsobovat jak vadná součástka za pár desetikorun, tak vadný díl za pár tisícikorun.

- Audiotechnika, zejména CD přehrávače a obzvláště u různých noname kombinací za pár stovek - CD přeskakuje, zadrhává, nenačítá atd - je třeba velmi zvážit, protože nový kvalitní laserový snímač (ne ten za stovku, kdy je cca každý pátý schopen jakžtakž fungovat) se pohybuje cenově kolem 400,- Kč , originály pro staré typy značkových věží  i několik tisíc Kč (například originál pro pioneer ca 3500,-, originál pro philips ca 1500,-). To podobně platí i u DVD přehrávačů, kdy snímač může být dražší, než přístroj.


Adresa :


Sokolovská 1117 / 125

323 00 Plzeň 1 - Bolevec

tel. 606 547 463

e-mail: rts-holuska@seznam.cz

Provozní doba :


Pondělí až Pátek  16:00 - 19:00

(telef. domluva nutná)